Opcje przeglądania
Cena
  • od do
 Złączka WAGO 5x 0,2-4mm Złączka WAGO 5x 0,2-4mm
Producent: WAGO
Cena: 2,15 zł
szt.
zobacz więcej
 Złączka WAGO 5x 0,5-2,5mm Złączka WAGO 5x 0,5-2,5mm
Producent: WAGO
Cena: 0,90 zł
szt.
zobacz więcej
Kabel linka OMY 2x0,75 Kabel linka OMY 2x0,75
Producent: Elektrokabel
Cena: 1,30 zł
mb.
zobacz więcej

Osprzęt instalacyjny to coś, co przyda się nie tylko fachowcom do wykonywania pracy, ale także w każdym domu prywatnym. Kable i inne elementy znajdziesz u nas.

Kable

Na rynku można znaleźć przeróżne rodzaje kabli i przewodów elektrycznych. Warto zapoznać się z ich oznaczeniami, ponieważ dobranie właściwej jakości kabla jest gwarancją, że instalacja będzie działała bezpiecznie i nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu lub wysłużeniu. Kable posiadają specjalne oznaczenia, dzięki którym instalatorzy potrafią je łatwo rozpoznać. Pierwszy element, który jest oznaczony, to konstrukcja żyły: D – drut; L – linka; L…g – linka giętka. Następnie – jeśli kabel jest wykonany z czegoś innego niż miedź – daje się oznaczenie materiału wykonania: A – aluminium; F – stal. Potem jest oznaczenie mówiące o rodzaju materiału na izolacji: Y – polwinit; G – guma; X – polietylen. Zostają jeszcze małe litery alfabetu na oznaczenie budowy przewodu i jego przeznaczenia. Kable, które znajdziecie w naszym sklepie, są profesjonalne i dopasowane do różnych funkcji. Sprawdź i wybierz te, które Cię interesują.

Gniazda elektryczne

Gniazda elektryczne są bardzo ważnym elementem instalacji elektrycznej. Dzięki niemu możemy podłączyć urządzenie do tej instalacji, a potem z niego korzystać. Gniazda dobiera się do funkcji, jaką mają pełnić, są zatem gniazdka antenowe, telefoniczne, do sieci komputerowej. Każde z nich wygląda trochę inaczej i składa się z innych elementów wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest podłączenie anteny, telefonu, komputera czy na przykład drukarki. Oprócz tego wyróżnia się rodzaje gniazd w zależności od sposobu montażu. Będą to zatem:

gniazda natynkowe – te nie wymagają kucia ścian, umieszcza się je na ścianie, na tynku; taki rodzaj gniazdek jest najczęściej wykorzystywany w tych pomieszczeniach, w których nie skupiamy się na estetyce, a więc w piwnicy, w pomieszczeniu gospodarczym czy garażu.

podtynkowe – tradycyjny rodzaj, który montuje się w ścianie w specjalnych puszkach; są oczywiście tak zaprojektowane, by wpisywać się w poczucie estetyki i nie sprawiać, że ściana w domu staje się brzydka.

Łączniki elektryczne i ramki

Łączniki elektryczne montowane są na samym końcu prac nad elektryką w budynku. Przy wyborze najlepiej kierować się funkcjonalnością, czyli tym, czy będzie nam wygodnie korzystać z zdanego łącznika. Warto zwrócić uwagę na kolor łączników, ponieważ powinien on pasować do kolorów ścian. Ważne też, by wszystkie łączniki w danym pomieszczeniu były tego samego koloru i tego samego rodzaju. Najlepiej też, by w całym domu czy mieszkaniu takie były, ale jeśli nie jest to możliwe (np. z powodu remontu jednej części domu), to przynajmniej jedno pomieszczenie powinno zachować ten sam styl. Łączniki i ramki do nich powinny być dobierane zgodnie ze stylem i kolorami dopasowanymi do siebie.

Akcesoria do łączenia

Akcesoria do łączenia to coś, bez czego nie obejdzie się żadna praca przy gniazdkach elektrycznych. Złączki elektryczne, które wybierasz, powinny być tak dobrane, by służyły profesjonalnie. Gwarantujemy dobrą jakość wykonania, dzięki czemu Twoja praca stanie się przyjemnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl