Lampy techniczne to duża moc schowana w niepozornym zewnętrznym opakowaniu. Lampy techniczne cechuje się prostą formą i kształtami geometrycznymi.

Lampy techniczne do domu i warsztatu

Lampy techniczne sprawdza się w pomieszczeniach, w których się pracuje. Mimo nazwy nie jest tak, że takie oświetlenie może być wykorzystywane wyłącznie w garażach czy warsztatach. Bardzo często umieszcza się je w prywatnych domach i mieszkaniach choćby do dekoracji salonu czy sypialni. Nazwa odnosi się nie do miejsca przeznaczenia tego rodzaju lamp, ale raczej do ich designu. Forma nie jest ozdobna, choć lampy techniczne mogą pełnić funkcje ozdobne. Lampy techniczne charakteryzują się unikalnym designem. Są bardzo proste, zwykle posiadają geometryczne kształty, są to: romby, prostopadłościany czy sześciany. W zależności od tego, jakie źródło światła zastosujemy wewnątrz takiej lampy technicznej mogą one być wykorzystywane jako światło pośrednie lub dekoracyjne albo też główne.

Lampy techniczne natynkowe

Lampy techniczne natynkowe to specjalny rodzaj lamp, który został przystosowany do montażu natynkowego. Lampa wraz z elementami zasilania jest tak zbudowana, by mogła być przymocowana bezpośrednio do tynku. Dzięki takiemu rodzajowi lamp można osiągnąć bardziej nowoczesny wygląd pomieszczenia. Lampy techniczne natynkowe najczęściej stosuje się w formie oświetlenia strefowego. Dzięki temu można osiągnąć efekt doświetlenia. Dodatkowe źródło światła nie pełni głównej funkcji. Najczęściej stanowi oświetlenie dekoracyjne.

Lampy techniczne ścienne

Lampy techniczne ścienne to po prostu kinkiety. Bardzo często wykorzystywane jako forma dodatkowego oświetlenia. Można je stosować w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Najpopularniejsze są w salonach i tam dopasowuje się je do żyrandola lub innej lampy głównej w tym pomieszczeniu. U nas znajdziesz kinkiety różnych rodzajów. W kategorii technicznej kinkiety te będą najczęściej w formie figur geometrycznych, a zatem jest to forma prosta, nieurozmaicona. Kinkiety to świetny sposób, by zapewnić sobie we wnętrzach własnego domu efektywne oświetlenie. Lampy techniczne ścienne mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Kinkiety – jako że mają niewielkie rozmiary – nie zagracają ścian, a jedynie dodają im nieco charakteru.

Lampy techniczne wpuszczane

Lampy techniczne wpuszczane albo wpustowe montuje się w podwieszanym suficie. Zatem nie da się ich zastosować tam, gdzie nie ma podwieszanego sufitu. Zazwyczaj są stosowane w zestawach, dzięki czemu można z nich stworzyć efektywne instalacje świetlne, którymi można dowolnie sterować i ustawiać na przykład strefowo. Można je stosować zarówno w salonach, jak i sypialniach. O ile w każdym pomieszczeniu masz sufity podwieszane, możesz zastosować taki rodzaj oświetlenia wszędzie.

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje lamp technicznych, w różnych kolorach i wzorach. Rozważ i wybierz dokładnie to, czego potrzebujesz. Dobierz konkretny rodzaj lampy technicznej do swoich preferencji i do tego, co akurat jest Ci potrzebne w danym pomieszczeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl