Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kinkiet to dodatkowe źródło światła. Ta specyficzna lampa ścienna jest bardzo popularna od wielu lat, bo dodatkowo rozświetla przestrzeń i zachwyca designem.

Kinkiet – dodatkowe źródło światła

Główne źródła światła nie zawsze wystarczają. Czasem trzeba sobie dołożyć trochę światła albo uprzyjemnić atmosferę wieczorną przez dopasowanie mniejszego źródła światła. Kinkiet najlepiej zaplanować podczas budowy domu lub podczas jego remontu. Oczywiście zamontowanie go na już gotowej ścianie też jest możliwe, jednak będzie wymagało dodatkowego nakładu pracy – zwłaszcza sprzątania i odnawiania.

Kinkiety – dwie podstawowe funkcje

Kinkiet jako lampa ścienna spełnia dwie funkcje. Pierwsza to rzecz jasna dawanie światła, oświetlanie przestrzeni. Główna lampa sufitowa to zwykle za mało, by dać wystarczającą ilość światła. Tutaj warto przyjrzeć się temu, że kinkiety można umieszczać w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na montowanie dużych sufitowych lamp. Mogą to być na przykład schowki na narzędzia czy komórki pod schodami. Są to pomieszczenia potrzebne, jednak nie ma potrzeby umieszczać w nich dużych, drogich lamp. Wystarczy skromny kinkiet, który spełni swoją funkcję.

Druga funkcja to oczywiście funkcja dekoracyjna. Kinkiety często wybieramy właśnie ze względu na to, że dodatkowo urozmaicają przestrzeń. Są ozdobą, którą lubimy się otaczać. Sprawdzą się na przykład nad lub obok drzwi wejściowych. Kiedy witamy gości, zwykle zapalamy światło, aby łatwiej im było odnaleźć się na ganku wieczorem. Piękny zewnętrzny kinkiet przyciągnie wzrok i da funkcjonalne światło.

Kinkiety – różne formy

Kinkiety są dostępne w przeróżnych wzorach, formach i kolorach. Dzięki nim możliwe jest dodanie do aranżacji przestrzeni jeszcze jednego pięknego elementu. A dodanie na przykład kilku w pobliżu siebie sprawi, że można bawić się grą światła i kolorów. Zwykle kinkiety można dobierać odpowiednio do wyglądu głównego żyrandola. Lampy ścienne posiadają swoje mniejsze odpowiedniki ze względu na popularność rozwiązania, jakim są kinkiety. Możesz zatem zachować ten sam styl i wyposażyć się w dodatkową lampę. Taki zestaw ulokowany na przykład w salonie będzie wyglądał fenomenalnie.

Kinkiety – montaż

Co prawda, montaż kinkietów nie jest prosty. To trochę bardziej skomplikowane zadanie niż zawieszenie lampy sufitowej, jednak warto to zrobić dla efektu, jaki można w ten sposób osiągnąć. Kinkiet będzie dla Ciebie stanowił ratunek w sytuacji, gdy główne światło będzie za jasne, a Ty będziesz chciał spędzić romantyczny wieczór przy lekkim oświetleniu. Wspomoże też pstrykanie zdjęć, stanowiąc dodatkowe źródło niezbędnego w tym celu światła. Montaż kinkietów można najprościej opisać w następujących punktach:

  1. Wyłączyć bezpieczniki.
  2. Przymocować płytkę montażową.
  3. Podłączyć przewody do kostki elektrycznej.
  4. Zamontować kinkiet.
  5. Wkręcić żarówkę.
  6. Podłączyć kabel do lampy ściennej.

To oczywiście bardzo uproszczona instrukcja mająca na celu zobrazowanie głównych czynności, które należy wykonać przy montażu kinkietów.

Kinkiet w sypialni

Jednym z tych pomieszczeń, które aż proszą się o zamontowanie kinkietów, jest sypialnia. Kinkiet w sypialni powinien być nawet nie jeden, a dwa. Z jednej i drugiej strony łóżka – dla dwóch osób lub dla jednej osoby, bez różnicy. Jeśli w sypialni śpią dwie osoby, każda z nich będzie miała swój kinkiet. Przyda się do czytania książek wieczorem, kiedy nie chcemy świecić pełnego, głównego światła, by nie przeszkadzać partnerowi. Ustawienie go na odpowiedniej wysokości pozwoli uzyskać najlepsze efekty świetlne – czytanie książek będzie wygodne i niemęczące dla oczu. Z kolei gdy sypialnia jest jednoosobowa, dwa kinkiety pozwolą uzyskać więcej mniej rażącego światła – na przykład rano, kiedy trzeba się zbierać do pracy. Kinkiet sprawdzi się w różnych pomieszczeniach: zarówno w sypialni, jak i w salonie, jadalni, na zewnątrz przy wejściu, jak i w pomieszczeniu gospodarczym. Możesz wybierać spośród różnych ofert produktów przystępnych cenowo i dopasowanych do miejsca, w jakim mają się znajdować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl