Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Lampka na biurko to niezbędne akcesorium do każdego pokoju, w którym znajduje się miejsce do pracy. Dowiedz się, jak wybierać lampki biurkowe. Spędzamy dużo czasu przy biurkach: zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniego oświetlenia, co sprawi, że wzrok nie będzie się zbytnio wytężał, a przez to lepiej spełni swoje funkcje.

Lampki na biurko – niezbędne dla każdego

Dzieci w domu siadają przy biurkach, aby odrabiać lekcje. Jeśli dochodzi do tego nauka zdalna, muszą w swoim pokoju przy biurku spędzić sporą część dnia. Dorośli z kolei często z powodów zawodowych muszą spędzać czas na siedząco przy biurku, z kolei w domu zdarza im się kończyć zadania zlecone w pracy lub po prostu spędzać trochę czasu przed komputerem. We wszystkich tych przypadkach należy pamiętać o tym, aby zadbać szczególnie o siebie, o swoje zdrowie i o swój wzrok. Przyda się nie tylko ergonomiczny fotel biurowy i samo biurko o odpowiedniej wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka czy osoby dorosłej. Równie ważne jest źródło światła, przy którym się pracuje. I nie chodzi tutaj wyłącznie o główne źródło światła, jakim zwykle jest lampa sufitowa. To za mało. Konieczne jest dopasowanie odpowiedniej lampki na biurko, która doświetli miejsce pracy, zwłaszcza wieczorem.

Lampka na biurko dla dziecka

Lampka na biurko powinna spełniać kilka zasad. Przede wszystkim powinna być ustawiona po odpowiedniej stronie, aby dawać światło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Tak więc jeśli osoba pracująca przy biurku jest praworęczna, to lampka biurkowa powinna się znajdować po jego lewej stronie.

Warto zwrócić uwagę na to, by lampka na biurko było mobilna – aby dało się ją bez problemu przenosić, zmieniać ustawienie. Istnieją takie modele, które pozwalają na elastyczne ustawienie ramienia, co pozwoli na dowolne ustawianie światła. Kiedy piszemy, potrzebujemy, by światło było zwrócone nieco bardziej na kartkę i długopis. Z kolei gdy korzystamy z komputera, światło powinno stanowić jedynie tło dla ukojenia wytężających się oczu. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest lampka biurkowa z klipsem, którą można ustawić na końcu blatu biurka.

Wybierając lampki biurkowe dla dzieci, warto zwrócić dodatkowa uwagę na to, jak one wyglądają. Jeśli pokój dziecka jest utrzymany w jakimś stylu, w jakiejś kolorystyce, to warto wybrać taką lampkę, która pasuje do tego wystroju. Dobrze jest zapytać samego dziecka, jaką lampkę chciałoby mieć, bo przecież to ono będzie z niej korzystało. Następnie wspólnie, z rozwagą i biorąc pod uwagę wszystkie kwestie praktyczne, należy wybrać odpowiedni model i ustawić go na biurku, aby służył przez lata.

Lampki na biurko dla dorosłych

Tutaj w zasadzie kwestie, które powinno się wziąć pod uwagę, nie różnią się znacznie od tych, które dotyczą lampek dziecięcych. Lampka na biurko dla dorosłych również powinna znajdować się po przeciwnej stronie niż ręka wiodąca, aby pisząc, nie zasłaniać sobie światła. Pamiętaj, że lampa na biurko, którą ustawisz w swoim pokoju, powinna mieć nieco większe rozmiary, aby odpowiadać na Twoje potrzeby. Niektóre lampki na biurko są wyposażone w dodatkową funkcję, jaką jest możliwość ściemniania światła. Przyciemnianie światła przydaje się w zależności od tego, jaką pracę wykonujemy przy biurku. Jeśli piszemy coś odręcznie, to natężenie światła powinno być większe. Jeśli jednak korzystamy z komputera, nie musi ono być aż tak wyraźne.

Najważniejszą kwestią jest to, by lampka biurkowa, którą wybierzesz, sprawdzała się w każdej sytuacji: i przy pisaniu, i przy czytaniu, i przy korzystaniu z komputera. Istnieją takie modele lampek, dzięki którym możliwe staje się uzyskanie wszystkich funkcji jednocześnie. U nas znajdziesz produkty, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Przyjrzyj się szerokiemu wyborowi wybierz dokładnie to, czego potrzebujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl